مد و لباس در مسیر حمایت مشاغل خانگی.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از برنامه‌ریزی برای حمایت از مشاغل خانگی حوزه مُد و لباس خبر داد.

«محمود کریمی‌بیرانوند» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت‌: وظیفه ما این است که از همه مشاغل حمایت کنیم. اما مشاغلی که مستقیم از فرهنگ ایرانی‌ اسلامی نشأت گرفته و یا سبب توسعه اشتغال پایدار و خانگی اقشار جامعه به‌ویژه بانوان هنرمند و توانمند می‌شوند را به‌صورت ویژه حمایت می‌کنیم که یکی از این اقدامات اعطای تسهیلات دولتی با سود ناچیز برای افرادی است که به‌صورت پشتیبان تا ۴۰ نفر از افراد دارای مجوز مشاغل خانگی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

«سیدمجید امامی» دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و مسئول کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور نیز در این نشست گفت: تاکنون خلاء جدی در زمینه حمایت و نظارت این دسته مشاغل خانگی تأثیرگذار وجود داشت که با جدیت دبیرخانه کارگروه ساماندهی مد و لباس و همین‌طور دغدغه و نگاه فرهنگی معاونت اشتغال وزارت کار، این تفاهم‌نامه بعد از چندین جلسه کارشناسی در سطح بالا به سرانجام رسید.

وی افزود: این نوید را به تمام خانه‌های مُد(مزون‌ها) و افراد حاضر در دایره مشاغل خانگی حوزه مد و لباس عرض می‌کنم که اکنون علاوه بر کارگروه ساماندهی مد و لباس و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حامی این جریان خواهد بود

این خبرنویدی ست برای بانوان هنرمند سوزن دوز حوزه مشاغل خانگی که در حیطه ی مد و لباس مشغول به کار هستند ان شاالله این حمایت ها راهی باشد برای موفقیت بیشتر بانوان فعال حوزه مشاغل خانگی.

کارگروه مد و لباس      https://iranmode.farhang.gov.ir/

Write a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *