ضرغامی خبر داد: موافقت رئیس جمهور با بیمه ۱۰ هزار نفر از فعالان صنایع دستی

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت:سال گذشته تلاش زیادی شد که بیمه فعالان صنایع دستی که کسب و کار و درآمد قابل توجهی ندارند یک طرفه از سوی دولت بیمه شوند و رئیس جمهوری با بیمه ۱۰ هزار نفر از فعالان این حوزه موافقت کرد.

 عزت‌الله ضرغامی در حاشیه نشست هئیت دولت در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در نشست چندی پیش شورای اقتصاد با حضور رئیس‌جمهور اتفاق خوبی افتاد که آن تصویب دوساله تمدید معافیت مالیاتی هتل‌ها مراکز و اقامتی و تأسیسات گردشگری بود.

وی افزود: این مطالبه گسترده گردشگران بود و پیشنهاد وزارت میراث با موافقت دولت روبرو شد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: با اینکه این مصوبه بار مالی قابل توجهی داشت، اما به دلیل اهمیت این حوزه و ضرورت تقویت زیرساخت‌ها با تمدید دوساله آن موافقت شد البته در سال ۹۵ هم این مراکز، در پنج سال از معافیت ۵۰ درصدی داشتند و از طرفی به دلیل شرایط کرونا و ضرر و زیان‌های وارده تمدید به مدت دوسال دیگر هم لازم بود که این روند ادامه یابد.

وی از بیمه یکطرفه برای بیمه بخش صنایع دستی خبر داد و گفت: سال گذشته تلاش زیادی شد که بیمه فعالان صنایع دستی که کسب و کار و درآمد قابل توجهی ندارند یک طرفه از سوی دولت بیمه شوند و رئیس جمهوری با بیمه ۱۰ هزار نفر از فعالان این حوزه موافقت کرد.

Write a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *