رشته های مهارتی ویژه بانوان در کشور ایجاد می شود


🔹معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از امضای قرارداد و تفاهم نامه همکاری با دانشگاه جامع علمی کاربردی برای ارتقای مهارت بانوان خبر داد.

🔹انسیه خزعلی در نشست گروه های مختلف بانوان آذربایجان غربی در ارومیه افزود : براساس این قرارداد و تفاهم نامه دانشگاه جامع علمی کاربردی با اینجاد رشته های مهارتی مربوط به بانوان از اول مهر ۱۴۰۱ بدون کنکور در این رشته ها از بین بانوان علاقه مند دانشجو پذیرش خواهد کرد.

🔹وی با اشاره به موضوع ضرورت افزایش جمعیت به تشکیل ستاد جمعیت اشاره و اضافه کرد : با توجه به امکانات دولت تلاش برای عملیاتی کردن هدف جوانی جمعیت از طریق توسعه اشتغال با ایجاد کارگروه های کارآفرینان در استان ها و قرارگاه نهضت ملی مسکن در وزارت راه و شهرسازی برای حمایت از جوانان ایجاد شده است.

🔹معاون رئیس جمهور با شاره با اشاره به اقدامات دولت برای مبارزه با فساد و رانت خواری ، جلوگیری از تورم وحشتناک و مردمی کردن یارانه ها نقش بانوان را در جهاد روشنگری در جامعه اثر گذار خواند و از مادران خواست با مدیریت صحیح مخارج خانواده و روشنگری در جامعه به پیشبرد اصولی هدف مردمی کردن یارانه ها کمک کنند.

🔹وی همچنین با اشاره به بخشی از مشکلات بانوان از جمله اجباری کردن ازدواج، ترک تحصیل دختران، مرخصی زایمان و خوابگاه دانشجویان متاهل وتعریف جایگاه مشخص برای مادران و نوزادان به منظور ترغیب فرزندآوری گفت : باید با حمایت و پشتیبانی دولت و کمک نهادهای مردمی در این زمینه ها تلاش کنیم تا مشکلات را به حداقل برسانیم.

🔹ارتقا توانمندیهای بانوان استان از طریق توسعه گردشگری و ایجاد بازارچه های خوداشتغالی ، بهره گیری مناسب از اعتبارات تخصیص یافته برای پوشش دختران بازمانده از تحصیل و ضرورت افزایش سرمایه گذاری برای ارتقا سلامت بانوان از دیگر تاکیدات معاون رئیس جمهوری بود.