پرداخت بیش‌از ۱۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در سیستان و بلوچستان

بتول دانش شهرکی در شورای سرمایه گذاری استان افزود: سیستان و بلوچستان ظرفیت‌های زیادی در تمام بخش‌ها اقتصادی دارد که بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها سبب اشتغال و توسعه در این نقطه از ایران اسلامی می‌شود.
وی ادامه داد: در راستای ایجاد اشتغال و کارآفرینی در سیستان و بلوچستان از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون برای ۱۵۹ هزار و ۶۰۰ طرح در استان ۱۹ هزار و ۴۹۲ میلیارد تومان از محل تسهیلات تکلیفی و منابع داخلی بانک‌ها در استان پرداخت شده است.
سرپرست دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری سیستان و بلوچستان افزود: تسهیلات پرداخت شده عمدتاً در بخش‌های صنعت و معدن، صادرات و واردات، خدمات بازرگانی و کشاورزی بوده است.
وی با اشاره به شناسایی هر چه بیشتر ظرفیت‌ها و مشاغل بومی منطقه گفت: با شناسایی ظرفیت‌ها و مشاغل مورد نیاز در هر شهرستان می‌توان زمینه اشتغال جوانان را فراهم کرد.
شهرکی با بیان اینکه اشتغال یکی شاخص‌های رشد و توسعه در هر منطقه است اظهارداشت: تلاش شده است همه دستگاه‌های اجرایی در شهرستان‌های استان در جذب تسهیلات تلاش جدی داشته باشند.
وی بیان کرد: فعال کردن بخش خصوصی و پای کار آوردن سرمایه‌گذاران بهترین راهکار برای اشتغالزایی است چرا که دولت به تنهایی نمی‌تواند برای جامعه اشتغال ایجاد کند.