از ابتدای امسال؛ ۳۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل خانگی در کشور اختصاص یافت

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت : همکاری بانک مرکزی با این وزارتخانه منجر به تخصیص اعتبار سه هزار میلیارد تومانی تسهیلات در ۶ ماهه نخست سال جاری برای متقاضیان مشاغل خانگی در کشور شده است.

وی افزود: پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی از افتخارات دولت سیزدهم است و عملیات اعطای مجوز تا ۹۵درصد بصورت آنی خواهد بود که این مهم افتخار بزرگی است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: مسوولان این وزارتخانه بر فرایند نظارت و اجرای دقیق دستورالعمل پرداخت تسهیلات برای جلوگیری از انحرافات احتمالی تاکید جدی دارد.

کریمی بیرانوند از مردم خواست در فضای آرام و فارغ از هر گونه تنش نسبت به ارائه درخواست ها و انتقادات به اداره کل تعاون و ستاد مرکزی  اقدام کنند و مطمئن باشند به درخواست ها و انتقادات شان در اسرع وقت رسیدگی و با متخلفان در چارچوب مقررات برخورد خواهد شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: تمامی متقاضیان در نوبت تسهیلات مشاغل خانگی، موفق به دریافت این تسهیلات خواهند شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابراز داشت: پس از اجرای فرایند های بازرسی و رفع ناهماهنگی های موجود از سوی دستگاه های اجرایی ذیربط، عملیات دسترسی جهت پرداخت تسهیلات در استان ها آغاز خواهد شد.

کریمی بیرانوند بیان کرد: حضور مسوولان از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان بررسی موارد و احصا مشکلات است و تا رسیدن به نتیجه مطلوب کار بازرسی و نظارت ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: تخلفاتی که در این سامانه مشهود بوده مربوط به معیوب بودن فرایندی است که از قبل وجود داشته و تنها مختص به زمان حال نیست.

کریمی بیرانوند عنوان کرد: نبودن نظارت های اولیه و ثانویه در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی یکی از مهمترین نواقصی بوده که ازسوی دستگاه های مرتبط نادیده گرفته شده و این موضوع خارج از فرآیند و دستورالعمل پرداخت مشاغل خانگی بوده است.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی دیگر از ایرادات وارد شده بر پرداخت مشاغل خانگی را استفاده غیر قانونی کارمندان و کارکنان دولت از این تسهیلات عنوان کرد و گفت: متاسفانه این تخلفات از گذشته وجود داشته و حساسیت خاصی روی این موضوع وجود نداشته ولی این مسئله بصورت جدی در دست بررسی واقدام است.

وی تصریح کرد: گزارش های آماری به جد از بانک های عامل اخذ وبررسی شده است لذا روند بروز تخلف در پرداخت تسهیلات اصلاح و ترمیم خواهد شد.

Write a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *