بسته بندی و فرآوری ترشیجات

ترشی فرآیند حفظ مواد غذایی با تخمیر بی‌هوازی در آب نمک یا سرکه است. ترشی می‌تواند محصولات فاسد شدنی را برای ماه‌ها حفظ کند. در حالی که سرکه یک قسمت اساسی برای هر ترشی است ، اما به برخی از مواد دیگر نیز احتیاج دارد که معمولا سلیقه شما است که آن‌ها را انتخاب می‌کند. شما می‌توانید از گیاهان و ادویه‌جات مختلفی مانند: زردچوپه، سیر، دانه خردل، دارچین، گلپر، نعنا خشک یا میخک استفاده کنید. جایگاه نمک .فلفل در این خوراکی مشخص است وتوصیه می‌شود در ترشی‌های خود حتما از نمک و انواع فلفل‌ها استفاده کنید.

تهیه ترشی یکی از راه های است که می توان به  برخی از  مواد غذایی، خارج از فصل نیز  دسترسی داشته باشیم علاوه بر این با تبدیل برخی مواد غذایی به ترشی، مسافرین راه‌های مختلف، می‌توانستند غذایی با ماندگاری بالا را در سفر با خود حمل کنند. 

انواع ترشی پر طرف دار بین مردم می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

ترشی سالاد فصل

ترشی انبه

ترشی لیمو

ترشی بندری

ترشی مخلوط

ترشی انبه و ترشی لیمو از ترشی ها پر طرفدار استان سیستان و بلوچستان می باشد که در فصل انبه و ترشی ، توسط بانوان خوش ذوق این استان به صورت سنتی و در منزل تهیه می شود که علاوه بر کسب درآمد و کمک به امرارمعاش زندگی خود ، به امور خانه و فرزندان نیز رسیدگی می نمایند.

ترشی لیمو

ترشی انبه

میانگین قیمت ترشی انبه کیلویی 70000هزار تومان و ترشی لیمو کیلویی  50000هزار تومان می باشد ، که می تواند راهی بسیار خوب برای کسب درآمد بانوان این استان باشد.