معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون خبر داد؛ افزایش بی‌سابقه اعتبارات مشاغل خانگی در دولت سیزدهم

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست اعلام کرد: در سال جاری مصوب شد ۳۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات به طرح‌های حوزه مشاغل خانگی پرداخت شود و دولت مردمی سیزدهم تاکنون بیشترین میزان اعتبار را برای توسعه این حوزه تخصیص داده است.

محمود کریمی‌بیرانوند اظهار کرد: توسعه مشاغل خانگی به عنوان یکی از راهبردهای اشتغال‌آفرینی در اولویت وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی قرارگرفته است.

وی گفت: ظرفیت‌ها و مزایای فراوان مشاغل خانگی، از جمله پایین‌تر‌ بودن هزینه راه‌اندازی نسبت به سایر مشاغل، انعطاف‌پذیری و امکان اشتغال برای اقشار گوناگون، سبب شده که استفاده از ظرفیت‌های این مشاغل در تدوین برنامه‌های اشتغال‌آفرین وزارت کار مورد توجه و تأکید قرار گیرد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر توسعه کسب‌و‌کارهای خانگی و محلی در بستر زنجیره ارزش مربوطه و اتصال پایدار به بازار تأکید کرد و افزود: ضروری است برنامه‌ریزی مناسبی در زمینه‌های پایدارسازی، اتصال به بازار و حمایت‌های مالی و جلوگیری از هدررفت منابع با همراهی همه دستگاه‌های اجرایی در این حوزه انجام شود.

کریمی بیرانوند، افزایش سهم مشاغل خانگی توسعه‌یافته در اقتصاد مناطق، افزایش حضور پایدار کسب‌و‌کارهای خانگی در بازارهای محلی و ملی و توانمندی متقاضیان قبل از دریافت حمایت‌های مالی و کاهش وابستگی آن‌ها به تسهیلات را از دستاوردهای مورد انتظار در الگوی توسعه مشاغل خانگی عنوان کرد.