نقشه سفر مشتری

یکی از روش های قدرتمند برای تجربه بهتر مشتری ، روش ترسیم نقشه سفر مشتری است.

نقشه سفر مشتری آنچه مشتریان می خواهد انجام دهند ، موانعی که با آنها رو برو می شوند و احساس آنها در رابطه با محصولات و خدمات شما را نشان می دهد.

نقشه سفر مشتری برای بهبود بخشیدن به گام های کوچکی مانند نحوه تکمیل یک خرید آنلاین یا ثبت یک شکایت توسط افراد شناخته می شوند.

آنچه بسیاری از افراد به آن توجه نمی کنند این است که نقشه سفر مستری می تواند به آنها کمک کند با فرصت های کسب و کار بیشتری آشنا شوند.

 

نمونه ای از نقشه سفر مشتری

ارتباط های کوچک ، ارتباطاتی هستند که به مدت خیلی کوتاه در حد چند ثانیه یا کمتر باعث رضایت مشتری یا مانع جذب او می شوند ، برای مثال تبریک تولد یک  فرد توسط دستگاه خودپرداز ، باعث تعجب فرد می شود ، این یک ارتباط کوچک بود که آن فرد را به یک طرفدار تبدیل می کند.

نقشه سفر مشتری ، می تواند در ابتدا مبهم و نا آشنا بوده یا ما را دچار سر در گمی می کند اما با قبول نمودن آن ، می توان با فرصت های رشد و پیشرفت جدید بیشتری رو به رو شویم. 

 به عنوان مثال دیزنی (Disney) در نگریستن به فراتر از ارتباطات فردی مشتریان، و ترسیم بخش‌های بزرگتری از نقشه سفر مشتری خبره بودند. این شرکت از ساخت کارتون شروع کرد و تا ساخت پارک‌، هتل‌ و فراتر از آن پیش رفته‌است.

آمازون نیز نمونه‌ای از این رویکرد است؛ این شرکت در حال گرفتن مالکیت تمام فرآیند تحویل با تحویل یک روزه و با پهپاد است تا در آخرین مرحله نقشه سفر مشتری جایگزین اداره پست شود.

احتمالاً رقبای شما نیز دیدگاه گسترده‌ای ندارند و آن‌ها نیز با همان موانع ورود مواجه هستند. بهبود ارتباط ها در مقیاس کوچک حیاتی است، اما اگر حاضر به پذیرش افکار و عقاید نو باشید، می‌توانید در نقشه سفر مشتری خود اطلاعات منحصر به فردی به دست آورید که برای رسیدن به مزیت رقابتی مناسب هستند.

می توان به یکی از مشکلات که خیلی از افراد در آن با مشکل مواجه هستند به قسمت فروش اشاره کرد اما اگر به نکات کوچک زیر توجه شود خیلی  مشکلات برطرف خواهند شد:

۱-محصولی را تولید کنید که برای آن تقاضای بیشتری وجود دارد.

۲- قیمت گذاری هوشمندانه ٰدر دستیابی به فروش موفق اهمیت زیادی دارد.

۳- برای مشتری برنامه تشویقی داشته باشید.

۴-تبلیغات خوب

۵-نمونه های رایگان توزیع کنید.

۶-توجه به ظاهر محصولات برای دستیابی به فروش موفق مهم است.

و…

همراهان عزیز سایت کارخونک تیم مشاوره ما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد جهت ارسال درخواست (پرسش و پاسخ) اینجا کلیک کنید.