بیمه سرقت

با وجود استفاده‌ از سیستم‌های پیشرفته‌ دزدگیر در کارخانه‌‌ها، منازل‌ و واحدهای ‌تجاری، برای جلوگیری از سرقت ، دزدان‌ حرفه‌ ای همچنان‌ به‌ کار خود ادامه‌ می‌‌دهند، هر ساله‌ در سراسر دنیا وجوه‌ نقد، جواهر آلات‌ و اشیاء قیمتی به‌ وسیله‌ دزدان‌ به‌ سرقت‌ می‌رود و این ‌سرقت‌ها مبالغ‌ سرسام ­آوری را در بر می‌گیرد و بیمه سرقت می‌تواند جبران کننده این مبالغ باشد.

بیمه سرقت بیمه ایست که خسارت‌های‌ به وجود آمده در اثر سرقت‌ (همان فقدان‌ کالا) و همچنین خسارت‌های‌ به وجود آمده در اثر سرقت‌ به ‌اشیاء مورد بیمه‌ و یا خسارت‌های‌ وارد به‌ محلی که‌ اشیاء مورد بیمه‌ در آن‌ قرار دارد، را تحت‌ پوشش‌ قرار می‌دهد.

به‌ صورت کلی پوشش‌ بیمه‌ دزدی و سرقت‌ را می‌توان‌ به‌صورت زیر تقسیم‌ کرد:

  • بیمه سرقت از منازل
  • بیمه سرقت از واحد های تجاری وصنعتی(انبارها ، مغازه ها و…)

خسارت‌های تحت‌ پوشش‌ بيمه سرقت

در بیمه‌ دزدی خسارت‌های‌ وارد به‌ اموال‌ زمانی قابل‌ جبران‌ است‌ که‌ سرقت‌ با شکستن‌ حرز همراه‌ باشد. و سارق‌ یا سارقان‌ به‌ یکی از طرق‌ زیر به‌ قصد سرقت‌ وارد محل‌ مورد بیمه‌ شده‌ باشند:

  • شکستن‌ در یا پنجره‌ و یا سوراخ‌ کردن‌ سقف‌ و دیوار
  • ورود به‌ محل‌ مورد بیمه‌ به صورت مخفیانه
  • ورود به‌ محل‌ مورد بیمه‌ از طریق‌ بالا رفتن‌ از دیوار
  • ورود از در مورد بیمه‌ به وسیله‌ کلید‌های ساختگی
  • باز کردن‌ در با کلید‌های اصلی مشروط بر اینکه‌ کلید‌های مزبور به‌ صورت‌ غیر قانونی و از راه‌ دزدی در اختیار دزدان‌ قرار گرفته‌ باشد.

بیمه آتش سوزی:

بیمه آتش سوزی به صاحبان کسب و کار کمک می کند تا احساس اطمینان کنند و مشاغل خود را با اعتماد به نفس انجام دهند ، زیرا حوادث ناشی از آتش سوزی غیر منتظره بوده و باعث تخریب گسترده ای می شود که می تواند یک کسب و کار را به بن بست برساند. بیمه آتش سوزی از شرکت ها به روش های زیر محافظت می کند:

-هزینه خسارت وارد شده به ملک ناشی از آتش سوزی را پوشش می دهد-

پوشش هزینه های درمان کارمندان و ساکنین آسیب دیده در حادثه ناشی از آتش سوزی-

غرامت آسیب های وارد شده-

به غیر از مشاغل ، دارایی های شخصی نیز می توانند در مقابل خسارت های ناشی از آتش سوزی بیمه شوند. در صورت از بین رفتن یا خسارت در اموال شخصی مانند آپارتمان ها ، اثاثیه ها و غیره نیز تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

مزایای بیمه آتش سوزی برای صاحب خانه ها

خانه شما محل تحقق رویاها و آرامش شماست ، با این وجود هر گونه حادثه ای مانند آتش سوزی می تواند رخ دهد تا زیبایی خانه شما از بین برود. از این رو بیمه کردن منزل و اثاثیه آن بسیار ضروری است. در ادامه برخی از رایج ترین مزایای بیمه آتش سوزی برای صاحبان منزل را برایتان شرح می دهیم:

-تضمین پوشش هزینه خسارت وارد شده به ملک

-پوشش هزینه های اضافی که به صاحبان خانه کمک می کند تا بتوانند مورد مشابه آن را خریداری کنند

-پوشش هزینه تعویض وسایل الکترونیکی مانند کامپیوتر ، کولر ، تلویزیون و غیره

نحوه محاسبه هزینه بیمه آتش سوزی

در بیمه آتش‌ سوزی اموال و دارایی ‌ها در برابر خطر آتش سوزی و خطرات جانبی تحت پوشش قرار می ‌گیرند. خطرات تحت پوشش بیمه آتش سوزی رازی به شرح ذیل می باشند:

-خطرات اصلی : آتش سوزی ، انفجار ، صاعقه

-خطرات اضافی ( تبعی ) : سیل و طغیان آب ، زلزله ، طوفان و تند باد ، سقوط بهمن ، سقوط هواپیما و هلیکوپتر،ترکیدگی لوله‌ های آب ، ضایعات ناشی از برف و باران ، سرقت با شکست حرز ، شکست شیشه ، نشست و ریزش و رانش زمین ، برخورد اجسام خارجی ، انفجار ظروف تحت فشار صنعتی و چندین خطر اضافی دیگر

-بیمه آتش‌ سوزی واحدهای مسکونی  در بیمه آتش ‌سوزی منازل مسکونی ساختمان ‌، تاسیسات و اثاثیه منزل و مشاعات و مشترکات تحت پوشش قرار می ‌گیرند و ضمنا خطرات اضافی را می‌ توان با پرداخت حق بیمه اضافی تحت پوشش قرار داد. به موجب قانون تملک آپارتمان ‌ها بیمه نمودن مجتمع‌ های دارای هیئت مدیره‌ اجباری است و در صورت عدم اخذ بیمه نامه‌ ، با وقوع خسارت‌ کل مسئولیت متوجه هیئت مدیره بوده و بایستی خسارت از طرف هیئت مدیره پرداخت شود.